FROGG DUMBBELL - Top for Dog

 

 

Przyznaję, że zakupiłam kilka zabawek do napełniania karmą, które to miały zając moje psy na chwilę lub dłużej. Wszystkie okazały się dla moich psów nudne. Zostawiały napełnione i szły robić co innego.

Gdy w Top for Dog pojawił się Frogg Dumbbell przyjrzałam mu się wnikliwie i uznałam, że dam mu szansę ponieważ wyróżniał się kształtem, ilością zagłębień i ich kształtem.

 

  

  

     
Dodatkową ogromną zaletą zabawki w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmowi z którym na szczęście doskonale udaje mi się walczyć – być może fakt posiadania 7 psów sprawia, że nie wydaję kasy na głupoty :P jest to, że Dumbbell produkowany jest z materiału przyjaznego dla środowisku – naturalnego kauczuku.
Kauczuk zbierany jest z drzew, które są specjalnie sadzone, a ich stan monitorowany. Następnie kauczuk jest powoli suszony.
Opakowanie jest w 100% do recyklingu.

 

Do testów otrzymaliśmy dwa Dumbbelle – za co bardzo dziękuję.
Pierwsze co zwróciło moją uwagę to to, że kauczuk jest naprawdę twardy, ale jednocześnie elastyczny.

 Zabawka stworzona była po konsultacjach z behawiorystami i specjalistami co widać chociażby po tym, że na zabawce są różnego rodzaju zagłębienia oraz otwory, co urozmaica zabawę, pobudza zmysły.

Zewnętrzne zagłębienia łatwo napełnić mokra karmą, pasztetem czy pastą orzechową. W boczne (które po obu stronach są różne) włożyć można suche przysmaki, które gdy pies będzie turlał zabawkę będą wypadały, lub również napełnić karmą/pastą.

 Dumbella jako pierwsza wypróbowała Rebelia i bardzo mnie zaskoczyła, bo przepięknie poradziła sobie z wylizaniem włożonego jedzonka, ani na chwilę nie straciła zainteresowania (co miało miejsce przy innych zabawkach). Nie udało jej się odgryźć ani kawałka zabawki – pamiętajcie, by nadzorować wszelkie zabawy psów.

 Zabawka ma wymiary 17,5cm. U mnie korzystają z niej psy o wadze 8kg oraz 25-33kg. Chude charcie mordki oraz owczarkowaty pyszczek. Dla nasz zabawka ma idealny rozmiar.

Moje psy pokochały tą zabawkę, a ja przekonałam się, ze moje przeczucie mnie nie myliło – jest to zabawka na którą długo czekałam, zabawka która zainteresowała moje psy, zaspokaja ich potrzebę lizania i wąchania, zdobywania i konsumpcji.

Naprawdę szczerze polecam! 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą OFiuFiu biorącej udział w Plebiscycie  Top for Dog 2022

 


Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież