VETOQUINOL Flexadin Advanced - TOP FOR DOG 2020

Każdy ma w życiu jakieś priorytety, jednym z moich jest jak najlepsze zadbanie o kondycję moich psów.
Czy mi się chce czy nie zabieram na spacer  - zapewniam ruch odpowiedni do wieku, czy zima czy lato zabieram charty na trening – dostosowany do aktualnej fazy startu w zawodach, zapewnienie rozrywek zarówno fizycznych jak i ich rozwój psychiczny, socjalizację i oczywiście odpowiednią dietę, a co się z tym wiąże również suplementację.

Każdy podawany suplement konsultuję z weterynarzem i właśnie tak pod nasz dach trafił w marcu 2020 FLEXADIN Advanced . Podczas wizyty u
dr n. wet. Aneta Bocheńska z przychodni GRYF we Wrocławiu – tak pojechałam skonsultować i leczyć Rebelię wg zaleceń dr Bocheńskiej do Wrocławia z Modlina 😊 350km w jedną stronę nie jest problemem gdy chodzi o dobro psa, a dr Bocheńska jest wybitną specjalistką i miałam okazję przekonać się o tym na naszym przykładzie również.
No więc po zaleceniu zabiegów rehabilitacyjnych doktor właśnie ten produkt przepisała nam do codziennego przyjmowania.

Byłą to dla mnie nowość – oczywiście preparat zakupiłam już na miejscu, ale nie ukrywam, że po wejściu do auta odpaliłam Internet w poszukiwaniu informacji co to :P a potem wykonałam jak w każdym przypadku związanym z produktami dla psów telefon do „przyjaciela” czyli Amelii z Zamerdanych, czy ona kiedyś o tym preparacie słyszała. Amelia z zawodu i zamiłowania analizuje składy i procesy produkcyjne. Amelia powiedziała, że preparatu nie znała, ale dosłownie od 2 tyg bierze go jej Dosiek, a preparat został jej zalecony przez jej zaufanych lekarzy z Lublina (czujecie Lublin – Wrocław) i wg niej już widać efekty.
Napawało mnie to jeszcze większym optymizmem, który już oczywiście był gdy dr Bocheńska powiedziała, żebym dała preparatowi szansę i zobaczę efekty
😊

I tak właśnie rozpoczęła się nasza znajomość z Flexadin Advanced,  który teraz polecam wszystkim – oczywiście zastrzegając, że muszą to skonsultować ze specjalistą zajmującym się ich psami, ale nie wyobrażam sobie nie mieć go w domu.

Gdy Vetoquinol zgłosił produkt do Top for Dog, zgłosiłam się do testów ponieważ  uznałam, że będzie to doskonała okazja do opisania naszych spostrzeżeń popartych wynikami badań, oraz rozpoczęcia kolejnych testów jak sprawdzi się produkt – tym razem u Lali.

FELXADIN ma za zadanie wspomaganie metabolizmu chrząstki stawowej.Nie posiadam specjalistycznej wiedzy, dlatego przytoczę opis:
Produkt wspomaga metabolizm chrząstki stawowej w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Zawiera UC-II® (40 mg/kąsek) - niezdenaturowany kolagen typu II. Kolagen typu II w formie niezdenaturowanej jest niezbędnym składnikiem prawidłowo funkcjonującej chrząstki stawowej. Produkt zawiera również ekstrakt z Boswellia serrata – naturalnego pochodzenia substancję, wspomagającą procesy naprawcze organizmu. Zawiera dodatkowo kwasy omega-3 dla wsparcia zdrowia stawów i witaminę E znaną z właściwości przeciwutleniających.

UC-II® to innowacyjna postać niezdenaturowanego kolagenu typu II specyficznego dla chrząstek stawowych, otrzymywanego z mostka kurzego. Opatentowana specjalistyczna technologia uzyskiwania kolagenu w niskiej temperaturze zapewnia:

- BIOAKTYWNĄ POSTAĆ – zachowana struktura potrójnej helisy
- AKTYWNE EPITOPY - identyczne z naturalnie występującymi w kolagenie chrząstki stawowej (potwierdzone testami ELISA)
- odporność na trawienie w żołądku

Ekstrakt z Boswellia serrata to naturalnego pochodzenia produkt o wysokiej aktywności biologicznej, wspomagający procesy naprawcze organizmu w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.”To tyle w kwestii składu, a jak odbieram produkt ja jako?

Flexadin Advanced  to trójkątne kostki, każdy ok. 3g zapakowane w opakowania po 30 lub 90 kąsków.
Preparat podaje się bez względu na wegę psa w ilości 1szt dziennie.
Dla małych psów kąsek będzie dosyć duży, ale każdy z nich da się bez problemu podzielić na mniejsze krusząc w ręku.
Kąski pachną ślicznie i wnosząc po rekcji psów zachęcająco, bo każdy z psów pochłania je jak by były zwykłym przysmakiem.

Preparat można podawać z jedzeniem lub osobno, u mnie bywa różnie.
Czasem dorzucam do miski podczas śniadania/ kolacji, czasem gdy zapomnę daję w środku dnia jako przekąskę.

Zgodnie z zaleceniami preparat stosuje się ok. 3mc, ale nie ma przeciwskazań do stosowania dłuższego o ile zaleci to weterynarz.
W naszym przypadku stosowanie połączone były z zabiegami rehabilitacyjnymi : magnetoterapia oraz fala uderzeniowa na stawy ramienne oraz mięsień krzyżowo  - lędźwiowy.
Uważam, że jednoczesne podawanie Flexadin Advanced zdecydowanie przyśpieszyło regenerację.
Stosowanie rozpoczęliśmy w marcu, a maju na USG dowiedzieliśmy się, ze mięsień jest zagojony
😊Preparat zaczęła przyjmować również Lala. Lala ma 12 lat i coraz większe zmiany zwyrodnieniowe. We wrześniu nastąpiło pogorszenie. Rozpoczęliśmy diagnostykę, która jak wiadomo trwa (badania krwi, usg, rtg), dlatego też gdy tylko Lala zaczęła się gorzej ruszać włączyłam jej do diety Flexadin Advanced  – skonsultowany oczywiście z weterynarzem.
Zmiany u Lali, która ma 12 lat są znaczące, ale wsparcie Flexadin Advanced  zapewnia jej organizmowi dostarczenie niezbędnych do lepszego funkcjonowania składników, polepszenia ruchomości stawów, a co za tym idzie lepszego samopoczucia.

Osobiście nie wyobrażam sobie już funkcjonowania z psami bez Flexadin Advanced . Nie chodzi mi oczywiście o stosowanie na co dzień „o tak”, ale w przypadkach gdy wydarzy się jakaś niedyspozycja.
W moim stadzie znajdują się psi sportowcy i adhd w jednym czyli młode charty polskie, oraz dwie seniorki kundelki w wieku 12 i 15 lat.

W naszym przypadku poprawa w ruchu i kondycji psów jest widoczna i dla mnie to jest najlepszy podwód do tego by preparat polecić.

A w związku z tym, że charty dużo się ruszają, na brak głupich pomysłów narzekać nie możemy, podczas swoich szaleńczych biegów dzieje się wiele (skoki, przewrotki, potknięcia) preparat jest z nami cały czas, tak na wszelki wypadek.

Preparat zakupić możecie w klinikach weterynaryjnych lub w sklepach internetowych.


Dla mnie produkt jest TOPOWY, ale to dzięki Waszym głosom może powalczyć o nagrodę w TOP FOR DOG
Do dzieła -> https://topfordog.pl/produkt/117/flexadin-advanced


 

 

 

 

VETOUQINOL 
https://www.facebook.com/VetoquinolBiowet
https://www.vetoquinol.pl/

TOP FOR DOG 
https://www.topfordog.pl/
https://www.facebook.com/TOPforDOG
https://www.instagram.com/topfordog/
Drukuj   E-mail

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież